data wydruku: 2024-12-11 23:07:56
Plusk Polska Pewny Partner w biznesie

Plusk24

e-mail: www: czasnaaktywnosc.plusk24.pl

Dla kogo

Projekt skierowany jest do 60 kobiet:

  • biernych zawodowo*, które w danej chwili nie tworzą zasobów siły roboczej (tzn. nie pracują i nie są bezrobotne),
  • w wieku 18-59 lat,
  • z terenu RMR, zamieszkujące na obszarze miasta Radom lub Kozienice (zamieszkujące w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego),

W szczególności kobiety bierne zawodowo z wykształceniem maksymalnie średnim i niższym oraz w wieku do 30 lat.

         

Struktura grupy docelowej

100% kobiet biernych zawodowo w wieku 18-59 lat z terenu RMR, zamieszkujących na obszarze miasta Radom lub Kozienice, w tym:

  • min. 50% UP z wykształceniem ISCED 3 i niższym - 30 UP,
  • min. 50% UP w wieku 18-29 lat, posiadających wykształcenie na poziomie ISCED 3 i niższe - 30 UP,
  • min. 10% UP z niepełnosprawnościami - 6 UP.

Uczestniczkami projektu nie mogą być osoby, które jednocześnie korzystają ze wsparcia w więcej niż jednym projekcie dofinansowanym ze środków EFS+.

     

*Osoba bierna zawodowo - osoby bierne zawodowo to osoby, które w danej chwili nie tworzą zasobów siły roboczej (tzn. nie pracują i nie są bezrobotne). Studenci studiów stacjonarnych uznawani są za osoby bierne zawodowo; osoby będące na urlopie wychowawczym (rozumianym jako nieobecność w pracy, spowodowana opieką nad dzieckiem w okresie, który nie mieści się w ramach urlopu macierzyńskiego lub urlopu rodzicielskiego), uznawane są za bierne zawodowo, chyba że są zarejestrowane już jako bezrobotne (wówczas status bezrobotnego ma pierwszeństwo).

Osoby prowadzące działalność na własny rachunek (w tym bezpłatnie pomagający osobie prowadzącej działalność członek rodziny) nie są uznawane za bierne zawodowo.

            

Projekt jest realizowany zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie.

    

W ramach projektu gwarantujemy stosowanie zasady równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości kobiet i mężczyzn.
Projekt jest zgodny z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej (Dz. Urz. UE C 326 z 26.10.2012, str. 391) oraz Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.).

           

Projekt współfinansowany ze środków EFS+, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

    

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 748 259, 25 PLN

    

Wartość projektu wynosi: 880 305 PLN

    

Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2024 do 31.03.2025 r. na obszarze miasta Radom lub Kozienice.

         

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE